12 Aralık Cmt

|

online etkinlik

Aromaterapi ile Kadim Kadın Ritüelleri

Aromaterapi ile Kadim Kadın Ritüelleri Aslı Taşdemiroğlu, Dilek Altunay Online Tarih:12-13 Aralık 2020 Saat: 11:00-15:00 Yer:Online/ Zoom Aromaterapi ile Kadim Kadın Ritüelleri Doğal yağlar ve Bitkilerle

Biletler Satışta Değil
Diğer etkinlikleri gör
Aromaterapi ile Kadim Kadın Ritüelleri

Saat & Yer

12 Ara 2020 12:00 – 13 Ara 2020 16:00

online etkinlik

Bu Etkinlik Hakkında

Aromaterapi ile Kadim Kadın Ritüelleri

Aslı Taşdemiroğlu, Dilek Altunay

Online

Tarih:12-13 Aralık 2020 Saat: 11:00-15:00 Yer:Online/ Zoom Aromaterapi ile Kadim Kadın Ritüelleri Doğal yağlar ve Bitkilerle (Cumartesi-Pazar)  Etkinlik 2 gündür.

İçerik: Neden Bu Eğitim ? Kaynağını ve çıkış noktasını yüzlerce yıl öncesindeki kadın atalarımızın, dişil güçlerine sahip çıkarak, üreticilik ve yaratıcılıklarını geliştirmek ve yaşadığımız dünyayı şifalandırmak için gerçekleştirdikleri özel ritüellerden oluşan bu  2 günlük atölyede

Kadınlar için, dişil enerjinin aktivasyonu , tıkanıklık ve blokajların çözülmesine dair özel olarak hazırlanmış meditasyon uygulamaları ve kadim bilgilere dayanan ozel aromaterapik ritüeller öğreneceksiniz..

Arınma: Bir kadın olarak kendi içimizde pek çok farklı kimlik parçaları geliştiririz. Bu, hayata adaptasyonumuz için gerekli ve doğal bir süreçtir. Yetiştirilme ve atalarımızdan gelen genetik mirasımızın sonucu olarak bu parçalar farklı şekillerde gelişebilir. Bu parçalar arasındaki bilgi akışının ve ihtiyaçların giderilmesindeki denge kaybı sahip olduğumuz dişil enerjinin ahenginde bozulmalara yol açar ve blokajlar oluşur. Arınma ritüelleri, geliştirdiğimiz bu parçaları nazikçe ve şefkatle görmemize, ihtiyaçlarının karşılanması ve tıkanıkların çözülmesine alan açan meditasyon uygulamalarıyla başlar. Aromaterapi nedir, enerjetik olarak tarihsel kullanımı. Aromaterapinin kadın kadim ritüellerindeki yeri. Koku nedir ve koku fizyolojisi. Kokunun beyin uzerindeki etkisi. Meditasyon sırasında kullanılabilecek özel uçucu yağlar.

Niyet: Tüm kadim uygulamalar bir niyetle başlar ve niyetle yol alır. Arınma aşaması ile artık bize hizmet etmeyen, vaktini tamamlamış, bizi geride tutan, arada bırakan, dönüşmeyen, gelişmeyen, ilerlememize engel teşkil eden her türlü kişi, durum, iş, inanç ve kalıplardan özgürleştikten sonra sıra yeni bir başlangıç için niyet belirlemeye gelir. Niyet bölümünde kurduğumuz çemberimize, binlerce yıl öncesinden bu güne tüm kadın atalarımızın bize onayı, desteği ve el verişiyle, hayatımızda yeni bir başlangıç yapmak istediğimiz alana, dişil enerjimize dair saflık ve tazelikle yeni bir tohum ekilir. Uçucu yağlar ve güvenli kullanımları .Ucucu yağ seyreltme oranları—> Formülasyon hazırlarken. Dişil enerji ve Eril enerji için kullanılabilecek uçucu yağlar ve kullanım alanları.

Tılsım: Çalışmanın son bölümü kadim ritüellerin tılsımına alan açtığımız, kendi dişiliğimizi kucakladığımız özel ritüellerden oluşur. Bu ritüeller kaynağını, yoga felsefesi ve meditasyon uygulamalarından alır. Tantrik şifa metodu, ayurvedik bakım metodlarından beslenir.

Doshalara uygun ayurvedik formüller.

Kadınlar için aromaterapi&özel hazırlanmış formüller

Atölyede, sonrasında formüllerin yazılı olduğu online bir kitapçık verilecektir.

Aslı Taşdemiroğlu ve Dilek Altunay Kimdir? Kendi alanlarında aldıkları bir çok eğitimin yanında ortak uzmanlık alanları olan Yoga, Meditasyon, Mindfulness konusunda pek çok çalışmalar yapmaktadırlar.

Dilek yurtdışında Unicef ve Who bünyesinde uzun yıllar Ortadoğu, Afganistan ve Kuzey Afrika ülkelerinde  savaş sonrası kurulan  barış kamplarında kadın ve çocuklarla aktif olarak çalıştı. İngiltere’de özellikle Sue Pennington ile kadınlara yönelik tantra ve  şamanik çalışmalarla tanışan Dilek, aynı zamanda farklı gelişim gösteren çocuklarla da hareket terapisi alanında çalışmakta ve 2018 yılından itibaren de yoga eğitmeni yetiştirmektedir.

Özellikle Yin Yoga , Tao Vinyasa ve Mindfulness alanında etkin çalışmaları bulunan  Aslı;   aynı zamanda aromaterapist ve La Vie Ancienne markasının kurucusudur.  Aslı; yağların enerjetik kullanımları ile ilgili bir çok eğitim aldı. Kadim Ayurveda ilminin de bir öğrencisi ve öğreticisidir. Atölyede kullanacağımız özel karışımlı yağlar ve formüller kendisi tarafından hazırlanacaktır.

Ücret: Program Ücreti :400 TL ( kitsiz)  500 TL ( kitli) (Kit içerisinde; küçük kesede taze kurutulmuş yaprak adaçayı, 30 ml susam yağı, 10 ml Roll-on seklinde hazırlanmış afrodizyak yağı, 1,5 ml biberiye uçucu yağı, 40 cc kavanozda  özel hazırlanmış soya mumu.

Bu Etkinliği Paylaş