19 Ocak Çar

|

ONLINE

HORMON YOGA ATÖLYESİ

HAFTA İÇİ AKŞAM GRUBU

HORMON YOGA ATÖLYESİ

Saat & Yer

19 Oca 20:30 – 27 Oca 22:30

ONLINE

Bu Etkinlik Hakkında

Tarih:19-20-26-27 OCAK 2022 Saat:20.30- 22.30 Yer:Online Hormon Yoga Atölyesi (Atölye Teorik Anlatim Ve Pratik Uygulama Olmak Üzere 2 Bölümden Oluşmaktadir)

İçerik: Neden bu atölye? Hormon Yoga Terapi Brezilyalı psikolog ve yoga eğitmeni Dinah Rodrigues tarafından 1992 yılında geliştirilmiş, özel yoga hareketleri, kadim nefes teknikleri, meditasyon uygulamaları, mantra ve mudra çalışmaları ile desteklenmiş özel bir yoga sistemidir.

Yoga pratiğinde hem dinamik asana ve nefes çalışmaları hem de meditatif gevşeme teknikleri fiziksel ve enerji bedenindeki tüm hormon kanallarının aktivasyonu ve hormon bezlerinin stimüleze edilmesi üzerine çalışılır.

Günümüzün stres yüklü yaşam koşulları, genetik miraslar, yanlış beslenme,yanlış ilaç kullanımı, travma ve depresyona bağlı hormonal dengesizlikler, fiziksel ve enerjetik düzeyde yaşam kalitemizi olumsuz yönde etkilemekte ve sahip olduğumuz enerjiyi bloke etmektedir.

Hormon Yoga Terapi tekniği ile düzenli olarak uygulanan pratiklerde, hormon dengesizliğine bağlı sıkıntı yaşayan kişilerde bu semptomların azaldığı, hem fizyolojik hem de mental olarak enerji seviyesinin arttığı ve yaşam kalitesinin yükseldiği belirlenmiştir.

Neler öğreneceğim? -Üreme hormonları; çalışma prensipleri, dengesizlik durumları nasıl oluşur? Nasıl önlemler alınabilir? -Premenopoz, menopoz süreçleri nasıl oluşur? Bu süreçte kadınlar için fiziksel, ruhsal destekler nelerdir? -Adet dengesizlikleri, neden oluşur, nasıl desteklenmelidir? -Tiroid hormonu;  çalışma prensipleri, dengesizlik durumları nasıl oluşur? Neler yapılabilir? -Stres hormonları ve hormonal denge prensipleri -Kadınlar için  hormonal beslenme destekleri -Hormon Yoga Terapi disiplininde geliştirilmiş özel yoga serileri -Hormon Yoga Terapi tekniğinde uygulanan Kadim Nefes Teknikleri -Destekleyici meditasyon yönlendirmeleri -Mudra ve mantra çalışmaları

Bu atölye kimlere uygun? -menopoz/premenopoz sürecinde olanlar ( hormon seviyelerinde azalma, sıcak basmaları, libido düşüklüğü, uykusuzluk, sinirlilik, depresyon, ürogenital kuruluk) -tiroid dengesizliğine bağlı sıkıntı yaşayanlar -yorgunluk, halsizlik, genel bir keyifsizlik yaşayanlar -uykusuzluk, stres, anksiyete gibi sinir sistemi rahatsızlıkları yaşayanlar -adet dengesizlikleri , ağrılı adet görme durumu yaşayanlar -migren ve farklı tipte baş ağrısı yaşayanlar -polikistik over sendromu,yumurtlama kaybı,kronik kabızlık,örogenital bakteriyel problem yaşayanlar, (kaşıntı-maya- iltihap-mantar enfeksiyonu gibi….) -hormon yoga terapi disiplinini öğrenmek ve pratik yapmak isteyen kişiler -Atölyeye katılım minumum 25 yaş ile sınırlıdır.

Bu atölye kimlere uygun değil ? -Hamileler -Kanser tedavisi görenler -çok büyük endometriozis ( çikolata kisti) bulunanlar -kalp sağlığı sorunu yaşayanlar -vertigo problemi olanlar

Atölye devamında nasıl ilerleyebilirim ? Bu atölye Hormon Yoga Terapi sistemi hakkında teorik bilgi edinmek ve pratik yapmak isteyen kişilere özel olarak sunulmaktadır.

Atölye çalışmasından sonra pratiklere devam etmek isteyen kişilerce hafta içi gündüz saatlerinde Hormon Yoga Pratiği dersleri kapalı grup olarak başlayacaktır.

Bu derslere katılım için atölyeye katılım ön koşuldur.

Bu Etkinliği Paylaş