08 Mayıs Cmt

|

online etkinlik

Mindfulness Temelli Çocuk Yogası Uzmanlık Programı

online eğitim

Mindfulness Temelli Çocuk Yogası Uzmanlık Programı

Saat & Yer

08 May 2021 11:00 – 23 May 2021 18:00

online etkinlik

Bu Etkinlik Hakkında

DİLEK ALTUNAY İLE

MİNDFULNESS TEMELLİ ÇOCUK YOGASI UZMANLIK PROGRAMI

30 SAAT-

-pandemi koşullarında online eğitime özel olarak genişletilmiş içerik.

TARİHLER :

8-9 ve 22-23 Mayıs Cumartesi- Pazar 2021 ( eğitim toplam 4 gündür)

SAATLER :

11.00-18.00

Neden bu eğitim ?:

Geçirmekte olduğumuz süreç tüm dünyayı etkisi altına alırken hiç şüphe yok ki bu korku, kısıtlanma ve sosyal mesafe ortamından en çok etkilenen çocuklar oldu.

Pandemi sürecinde, hızlı ve yanlış bilgi akımı, karantina koşulları, özellikle okullarından ve arkadaş çevrelerinden ayrı kalmak, çocukların sinir sistemleri üzerinde hem bu dönemde hem de uzun yıllar etkisini gösterebilecek türden bir etki yarattı.

Çocuklarla çalışan ve çalışmaya hazırlanan her meslek dalında olduğu gibi biz de eğitimimizi bu şartlar altında yeniden güncelledik. Çocuklarımızla online ortamda güvenli bağ kurmanın, iletişimin yöntem ve uygulamalarını, sinir sistemlerine yönelik travma bilgili yaklaşım la ve somatik çalışmalarla eğitimimizi zenginleştirdik.

Çocuk Yogası, klasik yoga pozlarının çocuk anatomisi ve  fizyolojik gelişim sürecine destek verecek nitelikte yeniden düzenlenmesiyle oluşturulmuş, eğlenceli ve disiplinli yoga uygulamalarını içerir.

Kimler Bu Eğitime Katılabilir?

Bu eğitime herhangi bir Yoga Uzmanlık Programını bitirmiş ve Çocuk Yogası Eğitmenliği yapmak isteyen Yoga eğitmenleri ve ayrıca,

Herhangi bir Yoga Uzmanlık  Programını bitirmemiş, ancak çocuklarla çalışan, çalışmak isteyen, anaokul-kreş-ilkokul öğretmenleri, çocuk hemşireleri, bakıcılar, kendi çocukları ile yoga yapmak isteyen ebeveynler ve çocuk yogasını öğrenmek ve uygulamak isteyen herkes katılabilir.

Bu eğitime katılıp başarıyla tamamlayan katılımcılar, Dilek Altunay’ın sunduğu takip eden diğer Çocuk Yogası Uzmanlık Programlarına da – ÜCRETSİZ- olarak katılım, gözlem yapma ve asistanlık yapma hakkına sahiptirler.

EĞİTİM İÇERİĞİ

*Çocukluğun evrensel tarihi , çocuk kavramına kültürel ve siyasi düzlemde farklı bakış açıları

• Temel Yoga Bilgisi ve Felsefesi, Yoganın Dalları

• Çocuk Yogası nedir? Yetişkin yogasından farkları ve benzerlikleri, faydaları nelerdir?

• Temel Anatomi Bilgisi, Omurga Anatomisi, Anatomik Duruş Bozuklukları,Çocuk Anatomisi, Fizyoloji ve Yoganın Gelişim sürecinde etkisi

•   Çocuklarda görülen anksiyete, öfke nöbetleri, beden dili ve davranış alışkanlıkları üzerinde yoganın etkisi ve somatik yaklaşım

• Çocuklar için doğru nefes alma, karar verme, özgüven ve meditasyon-mindfulness uygulamaları

*Çocuklarda Sinir Sistemi ve Travma bilgili yaklaşım ile etkileri üzerine çalışmalar, Somatik Uygulama ve Oryantasyon

*Çocuklarla çalışanların bilmesi gerekenler; bağlanma - bağ kurma teorileri, bilimsel araştırmalar, regülasyon-yeniden regülasyon kavramları

• Yaratıcı Drama teknikleri ile Çocuk Yogası birlikteliğine dair teorik bilgiler ve yaratıcı drama oyunları,tema oluşturma çalışmaları

• Çocuk Yogası ile Oyun Teorisi işbirliğiyle eğlenceli ve meditatif hikayelerle ders hazırlama teknikleri, oyuncak, kukla ve aksesuarlarla zengin içerikte ders oluşturma yöntemleri,

*online ders verme, odaklanma, dikkat, zengin içerikli ders oluşturmanın yöntem ve uygulamaları

• Örnek ders akışları, uygulamalar

*Dilek Altunay, ayrıca 14 senedir özel ve devlet okullarında, Montessori eğitim ekolü ile, Yaratıcı Drama ve Çocuk Yogası eğitmenliği yapmaktadır. Yaratıcı Drama derslerinde Çocuk yogası uygulamalarından sıkça yararlanmakta olup, her iki disiplinin birbirini destekleyen yönleri eğitimde özel ve geniş olarak yer almaktadır. Bu nedenle, Yaratıcı Drama , Hareket Terapisi, Beden Eğitimi gibi alanlarda çalışan eğitmenler için de bu eğitime katılımları oldukça verimli olacaktır.

Eğitim Online platformda Zoom üzerinden gerçekleşmektedir.

*Eğitime özel olarak hazırlanmış, geniş poz anlatımlı, kaynak listesi ile oluşturulmuş kitapçık içerik olarak verilecektir.

*Eğitim ücretine kitapçık  ve eğitim sonrasında alacağınız mentorluk ve süpervizyon desteği dahildir.

*Eğitim sonrasında isteyen kişilere ders verme pratiklerini geliştirmek üzere Dilek Altunay tarafından mentörlük,örnek ders uygulamaları ve kaynak kullanımı konularında destek sağlanacaktır.

*Eğitimi başarıyla tamamlayan eğitmenler, Dilek Altunay’ın sunduğu Çocuk Yogası Uzmanlık Programı mezunlarının ortaklığıyla kurulan “ Ayçocuk Yoga Atölyesi Ailesine ve Platformuna  katılmaya hak kazanırlar. Bu Platform, mezunlar arasında bilgi alışverişi ve ders oluşturma sürecinde destek olunması ve etkinliklerin sosyal medya üzerinden paylaşılması amacıyla oluşturulmuştur.

Sertifikasyon :

Bu eğitime katılan YA Onaylı, Yoga Temel Eğitim Uzmanlık Sertifikası bulunan öğrenciler, eğitimden aldıkları 30 saatlik Katılım Belgesini mevcut Yoga Alliance belgeleri ile birlikte,

Yoga Alliance Temel Eğitim Sertifikası bulunmayan öğrenciler, aldıkları Çocuk Yogası Eğitmenlik Katılım Belgesi ile kurumlarda kolaylıkla Çocuk Yogası dersi verebilirler.

Program sonucunda belge kazanabilmek için, eğitimin tamamına katılmış, eğitim sürecindeki ödev ve okumaları tamamlamış olmak gerekmektedir.

Eğitim Ücreti : 1800 TL + KDV ( 2 ya da 3 TAKSİT ŞEKLİNDE ÖDENEBİLİR)

Dilek Altunay hakkında bilgi için :

www.dilekaltunayla.com

Eğitim içeriği, süreç ve sertifikasyona yönelik her türlü sorularınız için;

Dilek Altunay : ‪0536 214 17 27'den arayabilir ya da;

dilekaltunay77@gmail.com 'a mail atabilirsiniz.

Bu Etkinliği Paylaş