02 Aralık Paz

|

Kızıltoprak

Şamanik Dans Meditasyonu, Nefesin Ritmi

Yaratıcı, Özgür, Meditatif Dans Meditasyonu

Şamanik Dans Meditasyonu, Nefesin Ritmi

Saat & Yer

02 Ara 2018 18:00 – 19:30

Kızıltoprak, Feneryolu Mahallesi, Bağdat Cd., 34724 Kızıltoprak - Kadıköy/Kadıköy/İstanbul, Türkiye

Bu Etkinlik Hakkında

DİLEK ALTUNAY İLE DANS MEDİTASYONU

' NEFESİN RİTMİ '

'Dansçıyı ve dans etmeyi unut, dansın kendisi ol! gerçek meditasyon budur.’ OSHO

Nefesin Ritmi Dans Meditasyonu, kaynağını Gabrielle Roth ve Osho’nun Dinamik ve Kundalini Meditasyonlarında bulan, yaratıcı ve meditatif bir dans çalışmasıdır.

Bu çalışmaya katılmak için herhangi bir dans geçmişinizin olması, teorik ya da teknik bir bilgiye sahip olmanız gerekmez. Her yaş ve cinsiyetten katılıma açıktır.

Çalışmada temel olarak 7 farklı bölüm vardır (hiçlik, doğuş, keşif, yaratım, kutlama, dinginlik yeniden doğum), her bir bölümde farklı dinamikte ve tonlarda müzik kullanılır. Her bir bölümdeki nefes kullanımı, bedenin farklı bölgelerindeki enerji akışını serbest bırakmaya yönelik olarak değişiklik göstermektedir. Her bölüm hem kendi içinde bağımsız hem de bütünün akışı içinde süreklilik gösteren bir anlam taşımaktadır. Çalışma; bedeni kendi akışına bırakmaya ve kendi dansınızı yaratmanıza izin verir. Bedeni kendi olağan akışında serbest bıraktığınızda ve ona hizmet eden müziğin ritmi ile birleştiğinde, beden üzerindeki gerilimler azalmaya başlar. Beden rahatladığında zihin serbest kalmanın özgürlüğüyle tanışıp yol almaya başlar. İşte bu yolculuk nefesin akışı ile birleşir ve meditasyonun farklı bölümlerinde farklı duyguların dışa vurumu kolaylaşır. Böylece kişinin bilinçli ya da bilinçsizce üzerinde taşıdığı bedensel, zihinsel ya da ruhsal blokajların ve gerilimlerin ortadan kalkması kolaylaşır ve özgürleşme başlar. Çalışma ön-yargılardan arınmış, çocuksu bir keyifle ve teslimiyetle yapıldığında ruh ile beden arasında kurulan iletişim olağanüstüdür. Bu iletişim, farkındalığın artışında ve doğal olarak yaratıcılığın gelişmesinde son derece etkilidir.

*Çıplak ayaklarla dans ediyoruz.

*Müzik 15 dakikalık açıklamadan sonra başlayacaktır. Geç kalmanız durumunda, müziği duyarsanız içeri girmekte çekinmeyiniz.

*Rahat kıyafetler ile katılım ve yanınızda yedek kıyafet getirmeniz önerilmektedir.

*Çalışmadan 2 saat öncesine kadar yemek yemiş olmanız önerilir.

Ücret: 150 TL + KDV

İletişim:

damla@kimimila.com

Telefon: 533 393 81 12

Dilek Altunay hakkında bilgi :

https://www.dilekaltunayla.com/kimim

Dans Meditasyonumuzun ne olduğuna ilişkin daha önce Kimimila'da sevgili Damla Selin Tomru ile çekilmiş videomuzu izlemek isterseniz

:https://www.dilekaltunayla.com/videolar

Katılanlar ne dediler?

'Dans etmekten korkmayın. Zaten hayat bir danstır, ve siz burada sadece 1 saat içinde tüm hayatınızın veya isterseniz sadece o gününüzü dansınıza yansıtın ve sevgiye açılın. Yaşayan her insan hayatla dans edebilir.

Çok güzel bir deneyimdi. Tekrar tekrar teşekkürler..''

Ebru Örnek U.

'Dans meditasyonunda muazzam ritimler ile kuralsızca dans etmek veya sadece sallanmak hem bedenimin taşıdığı yükleri atmasına hem ruhumun dileği gibi hareket etmesini sağlıyor. Her katıldığımında farklı bir aşaması beni benden alıyor. Sanki o gün, o an neye ihtiyacım varsa o aşamayı daha derinden fark ediyorum. Görmesem de bakmasam da bir grup ile dans etmek daha büyük bir bütünün parçası olduğumu hatırlatırken, ortak bilincimizin birbirimize destek olduğunu hissediyor. Anlatılması zor sıra dışı bir deneyim'

Deniz Ö..

Bu Etkinliği Paylaş