23 Eylül Paz

|

Stüdyo Bir Ataşehir

SONBAHAR EKİNOKSUNDA YENİ NİYETLER, İYİ DİLEKLERLE MANDALA DOKUMA ÇEMBERİ

SONBAHAR EKİNOKSUNDA YENİ NİYETLER, İYİ DİLEKLERLE MANDALA DOKUMA ÇEMBERİ & DİLEK ALTUNAY

SONBAHAR EKİNOKSUNDA YENİ NİYETLER, İYİ DİLEKLERLE MANDALA DOKUMA ÇEMBERİ

Saat & Yer

23 Eyl 2018 14:00 – 17:00

Stüdyo Bir Ataşehir, Ataşehir Atatürk Mahallesi, 34758 Ataşehir/İstanbul, Türkiye

Bu Etkinlik Hakkında

SONBAHAR EKİNOKSUNDA YENİ NİYETLER, İYİ DİLEKLERLE MANDALA DOKUMA ÇEMBERİ & DİLEK ALTUNAY

MANDALA; Sanskritçe bir kelimedir ve bütün dünyada aynı şekilde kullanılır. Anlamı; enerjiyi tutan, saklayan kap anlamındadır.

Tüm mandala desenleri dairesel bir form içindedir. Daire, bütünlüğü simgeler. Bir ucu sonsuza, diğeri de bedenimiz ve aklımıza kadar uzanır. Kökeni kırkbin yıl öncesine dayanan Mandala; yaşam içinde elde edilmek istenen şeylerin, mağara duvarlarına çizilen daireler içine alınmış resimleriyle başlamıştır.

Dokuma Mandala, Meksika'nın batısında yaşayan Huichol Yerlileri tarafından yapılan kültürel bir semboldür. Ojos de Dios (Tanrı'nın Gözü) olarak da adlandırılır. Dört kuvveti; Toprak, Ateş, Hava ve Su'yu ve dört kutsal yönü; Kuzey,Güney, Doğu ve Batı'yı temsil ettiğine inanılır. Yaşam, dört elementin kuvveti ile dört yönde sürekli akar ve her hayat kendi desenini oluşturur.

Rengarenk yünler ve tahta çubuklarla oluşturulan dokuma mandala, Huichol gelenekleri içinde bir tılsım olarak kabul edilir ve doğadaki yaşam döngüleri olan güneş, ay, yağmur ve bitkisel besinlerde büyüme döngüleri için örülür.

Ekinoks günleri de aynı tılsımın bir parçasıdır. Yılda iki kez sonbahar ve ilkbaharda gerçekleşen ekinoks günlerinde, yalnızca gece ile gündüz eşitliği değil, içimizde ve dışımızda olana, kalbimiz ve ruhumuz arasındaki derin bağlantıya da bir kapı açılır. Doğanın şifası ile bir olmak, doğayla birlikte akmak ve bu akışta iyi dileklerimiz ve yeni niyetlerimizle yol almak iyileştirici ve dönüştürücü bir yolculuk olacaktır.

Yaklaşık 3 saat sürecek atölyemizde yolculuğumuza, meditatif müzikler, kendimizden ve şaman yol göstericilerimizden hikayeler ve tılsımlar da eşlik edecektir.

Ücret ; 140 TL

(Atölye çalışmasında kullanacağınız her şey dahildir.)

Dilek Altunay hakkında bilgi : www.dilekaltunayla.com

İletişim ve Kayıt için:

Stüdyobir- İstanbul

Bu Etkinliği Paylaş