11 Aralık Cmt

|

online etkinlik

Yin Yoga ve Meridyen Teorileri Uzmanlık Programı -100 saat

100 saat YA - YACEP ONAYLI

Yin Yoga ve Meridyen Teorileri Uzmanlık Programı -100 saat

Saat & Yer

11 Ara 2021 12:00 GMT+3 – 20 Şub 2022 16:00 GMT+3

online etkinlik

Bu Etkinlik Hakkında

YİN YOGA UZMANLIK PROGRAMI- 100 SAAT – YA/YACEP

(MERİDYEN TEORİLERİ- ÇAKRALAR VE SOMATİK YAKLAŞIM )

Tarih: KASIM 2021 -  ŞUBAT 2022  Yer:Online  100 saat- Yoga Alliance-YACEP  sertifikası onaylı

Tarihler:

 11-12 ARALIK CUMARTESİ- PAZAR

18-19 ARALIK CUMARTESİ- PAZAR

15-16 OCAK CUMARTESİ- PAZAR

29-30 OCAK CUMARTESİ- PAZAR

5-6 ŞUBAT CUMARTESİ-PAZAR

12-13 ŞUBAT CUMARTESİ-PAZAR

DERS SAATLERİ : 12.00 -17.00

Program dahilinde katılımcıların ortak saatlerine göre hafta içi uygulama ve pratik dersleri konulacaktır.

Ayrıca program katılımcıları, eğitim süresince Dilek Altunay’ın verdiği Somatik / Yin Yoga derslerine ücretsiz katılım- gözlem yapabilme hakkına sahiptir.

Neden Bu Program?

Yin yoga; geleneksel Çin tıbbının temel prensiplerini içeren, pozlarda kalış süresinin diğer yoga stillerine göre daha uzun tutulduğu, daha yumuşak, daha derin ve daha meditatif olarak sunulan bir yoga tarzıdır. Bedendeki bağ dokusu ve fasya hattı üzerinde etkilidir.

Meridyenler ve çakralar, beden üzerinde adeta nehirler  gibi akan, dolaşan  enerjetik kanallardır ve bedenimizin tüm iletişim ve işletim sistemi üzerinde etkilidir. Geleneksel Çin Tıbbında meridyenler Taoist 5 elementle ilişkili olarak anlatılır.

Yin Yoga pozları ile meridyen hatları üzerinde sağlıklı bir etkileşim  yaratıldığında beden üzerinde ruh , zihin ve nefes bütünlüğüne ulaşılır.

Bu Programa Kimler Katılabilir?

Bu eğitime herhangi bir 200 saat yoga uzmanlık programını bitirmiş ve derslerine Yin yoga nın sunduğu fonksiyonel anatomi bilgisiyle ve Geleneksel Çin Tıbbı ve Meridyen Teorileri  yaklaşımı ile Yin Yoga pozlarını ve 5 element yoga serilerini, çakra enerji sistemlerini  eklemek ve bu alanda derinleşmek isteyen tüm yoga uzmanları,

Ayrıca herhangi bir yoga uzmanlık programını bitirmemiş olsa da yoga pratiğinde Yin Yoga yaklaşımı, Geleksel Çin Tıbbı ışığında Meridyen Teorileri ve 5 elemente bağlı yoga serileri  ile tanışmak ve pratiğinde ilerlemek isteyen tüm uygulayıcılar katılabilir.

Program içeriğinde neler var?

 • Yin &Yang kavramları ve yoga pratiğinde ne anlama geldiği.
 • Yin Yogayı diğer yoga türlerinden ayıran farklılıklar ve gerekliliği
 • Yin Yoga yaklaşımının tarihçesi ve felsefesi, temel prensipler
 • Yin Yoganın esas aldığı unsurlar,
 • Hareket, duruş ve hareketin nörobiyolojisi
 • Somatosensoriyel sistem ve hareket ilişkisi
 • 14 iskelet segmenti
 • 10 temel kas grubu
 • 7 arketip poz ailesi
 • Fonksiyonel yaklaşımla yin yoga anatomisi
 • Bağ dokular, gövde ve uyluk mandalası
 • Pavanmuktasanalar
 • Bedensel farklılıklar ve bu farklılıklar ışığında güvenli ve bireye duyarlı ders hazırlama
 • Geleneksel Çin Tıbbı’na göre iç beden anatomisi, Çİ kavramı
 • Meridyen teorileri
 • Element Geçişleri ve Element Döngüsü
 • Sheng ve Ke fazları
 • Meridyen kavramı, 6 ana çift meridyen ağı , 12 meridyenin birbirleriyle etkileşimleri
 • Meridyen ve Çakra teorileri ve bu teoriler ışığında sekanslama
 • Egzersiz teorisi, gerilme ve sıkışma kavramları
 • Asana incelemeleri, Somatik Uygulamalar
 • Ders verme pratiği, farklılıklara duyarlı, güvenli ve dengeli ders verme ilkeleri ve sunumlar
 • Eğitmenin tavrı, yaklaşımı, dili , destek malzemeler kullanımı, duvarda yin yoga pozları
 • Yin yoga uygulamasında eğitmen olarak merkezinde kalmak, sınırlar ve ellerle yönlendirme sanatı.
 • Travma bilgili yaklaşım, yoga eğitmenin bilmesi gerekenler

Ücret:

Program Ücreti: 4400 TL.+ KDV Dir.

Eğitim süresince tamamlanacak şekilde 3 eşit taksit halinde ödenebilir. Erken Ödeme İndirimi ile 15 Ekim’e  kadar yapılan tek seferde ödemeler için : 3500 TL + KDV

Eğitmen Hakkında

Dilek Altunay (E-RYT 200, RYS 200, YACEP) Dilek Altunay lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde tamamladıktan sonra finans sektöründe çalışmaya başladı . Uzun yıllar yatırım uzmanlığı ve portföy yöneticiliği yaptı. 2005 yılında iş hayatındaki stresin etkileriyle baş etmenin yollarını ararken,  yoga ile tanıştı.

Ankara Sanat Tiyatrosu’nda başladığı tiyatro oyunculuğu hayatına 2001-2005 yılları arasında Şahika Tekand yönetiminde Studio Oyuncuları’nda Temel ve İleri Seviye oyunculuk eğitimi ile devam etti. İstanbul Devlet Tiyatrosu ve pek çok özel tiyatroda oyunculuk ve çocuk oyuncu koçluğu yaptı. Seslendirme ve Dublaj sanatçısı olarak çalıştı.

Finans sektörüne ara verip İngiltere’de Oyunculuk, Sahne Yönetimi ve Yaratıcı Drama üzerine dersler aldı. Bu derslerin burslu karşılığı olarak Birleşmiş Milletler’e bağlı barış gücü kamplarında, savaş sırasında ve sonrasındaki etkilere ilişkin,  kadınlar ve çocuklar için yürütülen programlarda aktif olarak çalıştı.

Türkiye’de iki yıl süren ve tüm ilçe ve köy okullarını kapsayan bir turne programıyla, tiyatro ve yaratıcı drama faaliyetleri gerçekleştirdi. Yüzlerce çocuğun tiyatroyla tanışmasına, pek çok kadının yaratıcı drama çalışmaları ile kendini ifade edebilme becerisine tanık oldu.

2014-2015  yılında Türkiye'de tamamladığı Yoga Uzmanlık Programını takiben İngiltere’de; Jivamukti Yoga bünyesinde Yoga Temel Eğitim derslerine, Sue Pennington ile ‘Eight Limbs of Yoga’ eğitimine, yine Sue Pennington ile Shamanism and Dance eğitimlerine, Jane Okondo ile, Oxford Üniversitesi-Okondo Wellbeing Enstitüsü işbirliği ile yürütülen Movement Therapy (Hareket Terapisi) eğitimine katıldı. Oxford Buddha Vihara’da Vipassana Meditation and Chanting etkinliklerine katıldı ve Omchanting ile tanıştı. 2016 yılında  Türkiye’de Yara Ulcay ile Omchanting Leading Workshop’ını tamamlayarak Om Chanting Türkiye koordinatörleri arasına katıldı.

Türkiye ‘de Iris Steinfeld ile IAM bünyesinde, Tomatis Yöntemi’nin  çocuk ve yetişkinler üzerindeki etkilerine dair uzman asistan olarak  çalıştı.

Londra’da Gabrielle Roth ile tanışarak  başladığı 5 Rhytms Dance Eğitim Programına, Emma Leech ve Jessica Hovie ile devam etmiştir.

Atatürk Üniversitesi ( İkinci Üniversite programı kapsamında ) Çocuk Gelişimi Bölümü'nden sonra İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi Lisans Eğitimini tamamlamıştır.

2014 'ten beri düzenli olarak stüdyo ve bireysel yoga ve yaratıcı drama dersleri vermekte, 2018 yılı itibariye Yoga Eğitmeni yetiştirmektedir.

Yoga eğitimlerinin yanında, çocuklar ve yetişkinler için Yaratıcı Drama dersleri, P4C ( çocuklar ve topluluklar için felsefe) oturumları düzenlemekte ve farklı gelişim gösteren çocuklar için somatik çalışmalar yapmaktadır.

Sertifikasyon:

Hatha Yoga-200 SAAT -Özge Işın- Merih Kenet Yoga Stüdyosu -2014-2015 Hamilelik ve Doğum Sonrası Yoga Eğitmenlik Eğitimi -  Dr. Neslihan İskit 2015 Çocuk Yogası Eğitmenlik Eğitimi- Dr. Neslihan İskit -2015 Eight Limbs Of Yoga- Sue Pennington, Oxford UK- 2015 Shamanism and Dance Trainings – Sue Pennington , Oxford UK-2015 Vipassana 14 days - Oxford Buddha Vihara-UK-2015 5 Rhytm Dance,  Waves  – UK -2015-2016 Movement Therapy For Special Childhood – Jane Okondo- Okondo Wellbeing & Oxford University , UK- 2015 Movement Therapy For Adult,Continium Movement – Jane Okondo- Okondo Wellbeing & Oxford unversity , UK- 2015 Vinyasa Yoga – 80 saat Nicole Ohme 2015-2016 Atma-Kriya Yoga -Yara Ulcay , Yoga Şala 2017 Yin Yoga Master Training 100 hrs- Tri Yoga, UK  2017-2018 Yin Yoga  -50 Saat  Asu Somer, 2018 Nefess Yoga Vipassana 4 days -Paramitta Buddhist Center - Sri Lanka-2018 Aile Sistemi Uygulayıcısı Eğitimi, Deniz Öztaş 2017-2019 Yoğunlaştırılmış Yin Yoga Uzmanlık Eğitimi - Devrim Akkaya – Stüdyo Master Class 2019 Meridyen Teorileri ve 5 Element Yoga Serileri- Devrim Akkaya – Stüdyo Master Class 2019 Trauma Sensitive Yoga  - Online Training,  David Emerson 2019 Temel Reflexology Eğitimi ( Ayaklar ve Baş) - Özlem Özülker 2019 Cognitive Behavioural Therapy (CBT) -Online Training- Practitioner Certificate-2019 -Kain Ramsey CBT: Cognitive Behavioral Therapy For Therapists & Coaches -Online Training- 2019-Dan Jones Mindfulness Practitioner Course (Level I, II, III & Master) -Online Training- 2019-Kain Ramsey İleri Düzey Omurga Anatomisi ve Fonksiyonel Rahatsızlıklar - Serotonin Akademi -2019 Sakroiliac Eklem Yapısı ve Disfonksiyonları- Serotonin Akademi-2020 Pilatesin Yumuşak Karnı; Boyun- Serotonin Akademi-2020 Osteoporoz ve Osteopeni için Teröpotik Yoga Yaklaşımı- Aslı Aral-2020 Fibromiyalji için Teröpotik Yoga Yaklaşımı- Aslı Aral-2020 Meditation  for Engaged Resilience,Teaching from  and to Wholeness Developing Deep Vitality From the Breath- Godfrey Devereux-2020 MBSR - Dr. Eda Uslu 2020 Bağ Kurmanın Bilimi- Güneş Ulus-2020 What Every Therapist Ought To Know - Stan Tatkin (Online) (2 days) -2020 Mentalization Trainging - Anne Freud (London) – online (1 day)-2020 5 session Somatic Awareness Course-Led by Olivia Crooks-2020 Being Women in Radical Change- Olivia Crooks- & S-J. Menato, L. Muskan, C. Vincent-2020 P4C- Çocuklar ve Topluluklar için Felsefe- seviye 1 ve 2 - P4C Türkiye-2020 Ayurveda – Bilmen Akademi – Online Eğitim ( 200 saat ) 2020-2021

Hormon Yoga Terapi Eğitimi – Seda Shambavi – 2021

Vini Yoga Geleneğinde Yoga Terapi- Banu Çadırcı – 2021- devam ediyor…..

Bu Etkinliği Paylaş