Yoga

Yoga ile tanışmam 2005 yılında oldukça stresli bir iş gününün ardından evime dönerken kendimi Cihangir 'deki stüdyoda bulmamla oldu. 

 

Pek çok yoga hocası gibi ben de o 1,5 saatlik yolculuğun ardından sevgili Zeynep Aksoy 'un öğrencilerinden biri oldum ve bu ilk adımında beni aşkla sarmalayan yol hayatımın merkezine yerleşti.

Yoga; her daim öğrencisi olduğunuz, öğrenmek için emek, özveri ve tutkunuzu isteyen ve öğrendiğiniz her şeyi bırakıp tekrar baştan başlatan bir yol. Bu yolculukta Türkiye 'de ve yurtdışında pek çok yoga eğitmeni ile birlikte çalıştım, halen de çalışmaya, ilham almaya ve aldıklarımı paylaşmaya devam ediyorum.

Hatha Yoga ile başladığım eğitmenlik sürecim, Nicole Ohme ile Vinyasa , Paul ve Suzie  Grilley ile Yin Yoga uygulamalarını da pratiğime katmamı sağladı. 

Verdiğim derslerde, öğrencilerimin kendileriyle bağ kurmalarına alan açan, farkındalık ve anlayışlarını geliştiren ve bedensel farklılıklarına duyarlı sekanslar hazırlamayı esas alıyorum. Her birey kendi eşsiz bireyselliğinde özel, tam ve mükemmel yaratılıştadır. 

Yoga derslerim hakkında bilgi almak, stüdyo, grup ya da bireysel olarak çalışmak ya da derslerime ev sahipliği yapmak için lütfen iletişime geçiniz.

2018

created by Dilek Altunay
 

  • Instagram Sosyal Simge
  • Facebook